Ślemy do Was pozdrowienia

Od października do grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu wzięła udział w projekcie międzyszkolnym pt. „Ślemy do Was pozdrowienia”. W projekcie, pod nadzorem p. Anny Ryckiewicz wzięły udział klasy 5b i 5f. W projekt zaangażowało się trzydzieści dwie szkoły z całej Polski.

Ideą programu było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania pozdrowień w formie pocztówek. Każdy z uczniów przyniósł pocztówkę , następnie na lekcji języka polskiego adresowaliśmy i redagowaliśmy życzenia. Każdy uczeń otrzymał inny adres szkoły, następnie wspólnie udaliśmy się na pocztę, aby wysłać widokówki. Do nas również dotarły pocztówki z pozdrowieniami z 31 szkół, które można było oglądać na pierwszym piętrze gazetki szkolnej pt. Pocztówkowa mapa naszego kraju”. Wcześniej wszystkie pocztówki, które do nas dotarły, przeczytaliśmy na lekcji i każdy z uczniów mógł zapoznać się z ich treścią.

Celem projektu było przede wszystkim nawiązanie kontaktu miedzy szkołami z różnych regionów Polski, poznawanie różnych zakątków Polski. Jak również doskonalenie umiejętności adresowania, redagowania krótkich form użytkowych.

informacja: A.Ryckiewicz