Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Zgodnie z zarządzeniem nr 141/19 Prezydenta Miasta Kołobrzeg z dnia 11.12.2019 roku. W dniu 27 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie, której kandydaci zaprezentowali swoje programy.

W tym celu został przygotowany lokal wyborczy z urną i stołem dla komisji, kartami do głosowania i listą wyborców. W wyborach uczestniczyły wszystkie klasy od IV do VIII.  Każdy z uczniów podchodził do komisji wyborczej, ta zaś odznaczała, że dany uczeń pobrał kartę i w ten sposób uczeń mógł oddać swój głos na wybranego kandydata. Kandydatów na karcie wyborczej było czternastu.

Komisja wyborcza w składzie:

1.Anna Ryckiewicz- przewodniczący

2.Paulina Małolepsza- członek

3.Małgorzata Nidenko- członek

Komisja czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu wspólnie podliczyła głosy i wyłoniono zwycięzcę:

1.Harasimowicz Maję z kl 5f

Organizując szkolne wybory i biorąc w nich udział, uczniowie uczą się wielu rzeczy, począwszy od procedur demokratycznych, przez umiejętność komunikacji, myślenia o tym, co jest mi potrzebne, co chciałbym zmienić.  Młodzież uczy się również postaw obywatelskich oraz zasad działania instytucji samorządowych.

informacja: A.Ryckiewicz