„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”

20.12.2019 roku Szkolne Koło Teatralne „Zamaskowani” pod opieką pani Aleksandry Klimkowskiej wzięło udział w Konkursie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt. „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje” - konkurs na inscenizację teatralną dotyczącą życia i twórczości Herlinga – Grudzińskiego.

Uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia teatralne od października 2019 roku przygotowywali spektakl pod kątem nagrania go na konkurs kuratoryjnymi. Przygotowania rozpoczęły się od zapoznania się z postacią Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz zaznajomieniem się z autorskim  scenariuszem pani Aleksandry Klimkowskiej pt. „Jestem” opartym na tekstach pisarza. Kolejnym etapem była praca z tekstem, ćwiczenie dykcji oraz ruchu scenicznego. Finalnie spektakl został nagrany i przesłany do Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

21.01.2020 roku przedstawienie zostało również zaprezentowane uczniom klas VI-VIII.

informacja: A.Klimkowska