Wirtualna wycieczka z Nadleśnictwem do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Nadleśnictwo Gościno w ramach edukacji leśnej zorganizowało wirtualną wycieczkę po Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W zajęciach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Nasza eskapada online odbyła się w poniedziałkowy ranek 22.02.2012 r. podczas lekcji w czasie rzeczywistym. W sposób zdalny po centrum oprowadził nas dyrektor placówki, Pan Radosław Wąs. Wszyscy siedzieliśmy w domu przed swoimi komputerami, ale w czasie oprowadzania wspólnie przenieśliśmy się do Centrum Edukacji.

Wirtualny spacer to interesująca alternatywa dla braku możliwości organizowania wyjazdów czy też bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Poprzez wirtualną przestrzeń i realistyczne odwzorowanie rzeczywistości można przyjrzeć się z bliska przyrodzie oraz zebranym eksponatom. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jakie atrakcje skrywa Centrum Edukacji, między innymi widzieliśmy salę ekosystemów leśnych i łąkowych, akwarystyczną, odnawialnych źródeł energii oraz ekosystemów wodnych.

Na koniec dyrektor obiektu zaprosił wszystkich do przyjazdu po zakończeniu pandemii, gdy sytuacja się unormuje. Wirtualny spacer zachęcił nas do odwiedzenia obiektu i już nie możemy się doczekać wyjazdu. ????

informacja: P.Samborski