Szkolny Konkurs Wiedzy Patriotycznej dla klas III rozstrzygnięty!

11 lutego 2021 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy patriotycznej „Polska Moja Ojczyzna”.

W związku z pandemią COVID-19 sprawą priorytetową było zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków, zgodnych z wytycznymi MEN, MZ, GIS oraz z reżimem sanitarno-epidemiologicznym.

Uczestnicy konkursu

• Utrwalali wiedzę, dotyczącą symboli narodowych, położenia, sąsiadów oraz legend związanych z powstaniem państwa polskiego;

• Wykazywali się informacjami na temat naszej „Małej Ojczyzny- Kołobrzegu”;

• Poszerzali wiedzę o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski, m.in. dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości;

• Pogłębiali wiedzę o życiu i działalności sławnych Polaków;

• Doskonalili umiejętności posługiwania się mapą oraz innymi źródłami informacji;

• Rozpoznawali i nazywali na ilustracji najważniejsze miasta, zabytki Polski i Kołobrzegu.

Gratuluję wszystkim biorącym udział w konkursie, ponieważ to patrioci, którzy wykazali się imponującą znajomością Polski i Kołobrzegu.

Zdecydowanymi liderami okazali się uczniowie klasy 3c, którzy zajęli czołowe miejsca:

I miejsce -Maciej Liesunaitis, uzyskując 73,5 pkt/80 pkt

II miejsce - Franciszek Jarecki, który zdobył 65 pkt/80 pkt

III miejsce -Julia Zelent - 52 pkt/80 pkt

Uważam, że uczestnicy konkursu „Polska Moja Ojczyzna” posiadają dużą wiedzę historyczno-geograficzną, którą na pewno wykażą się podczas II etapu edukacyjnego.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Kordas