Na podbój kosmosu

Miniony tydzień upłynął klasie III b pod hasłem „Na podbój kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Uczniowie oglądali różne książki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, filmy,  i prezentacje multimedialne m.in. o podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu, a także stanie nieważkości.

Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę o informacje na temat ludzi w kosmosie. Poznali m.in. pierwszego człowieka w kosmosie, pierwszego człowieka na Księżycu oraz pierwszego Polaka w kosmosie. Imiona i nazwiska takich ludzi jak: Jurij Gagarin, Neil Armstrong  czy też Mirosław Hermaszewski nie są już im obce.

W trakcie różnego rodzaju zabaw, zajęć i działań poznali planety Układu Słonecznego, wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi.

Wszyscy uczniowie wykonali także barwne i ciekawe prace plastyczne Układu Słonecznego oraz zbudowali swoje własne pojazdy kosmiczne.

informacja: K. Kutkowska