Wydarzenie „Co huczy w lesie”

Nadleśnictwo Gościno w ramach ogólnopolskiej akcji „Co huczy w lesie” zorganizowało zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. W zajęciach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu oraz przedszkolaki z działającego w placówce oddziału przedszkolnego. Nasza wirtualna wędrówka po lesie miała miejsce podczas piątkowej lekcji 19.03.2021. Wspólnie przenieśliśmy się do lasu spowitego nocą, aby usłyszeć pohukiwanie sów.

Koniec zimy to czas, kiedy do głosu dochodzą sowy. Większość właśnie na przełomie lutego i marca ma okres godowy: „ Jest to czas, kiedy sowy mają najwięcej do powiedzenia, a my możemy ich posłuchać”.

Dzieci w ramach akcji pochwaliły się swoimi sowami w różnorodnej formie - były pluszaki, książki, figurki, naklejki, lampki. Tego dnia do szkoły zleciało się naprawdę dużo ptaków. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Spotkanie zachęciło nas do odwiedzenia lasu wieczorem i wsłuchania się, co owe nocne stworzenia mają nam do przekazania.

Informacja: P.Samborski