Motylki poznają zawód fotografa

Dzięki wizycie fotografa w grupie "Motylki", dzieci obejrzały wnętrze profesjonalnego aparatu fotograficznego i poznały najważniejsze elementy jego budowy oraz podstawowe pojęcia związane z fotografią. Nie odbyło się bez zabawy w fotografa – dzieci robiły zdjęcia sobie nawzajem pod okiem fotografa. Pan fotograf pokazał dzieciom tradycyjne formy robienia zdjęć, dzieci oglądały negatyw i zapisane na nim zdjęcia. Pan Fotograf uświadomił dzieciom, że aparat fotograficzny to narzędzie, które pozwala zatrzymać czas na zdjęciach. Na zakończenie spotkania oczywiście nie mogło zabraknąć profesjonalnej sesji zdjęciowej i wspólnego grupowego zdjęcia, oraz podziękowań za wprowadzenie w świat fotografii i przybliżenie dzieciom zawodu fotografa.

informacja: Edyta Szlachetka