Sprawozdanie z konkursu czytelniczego dla klas I-III pod nazwą ,, W świecie baśni H. Ch. Andersena”

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 5 maja 2021 r. został przeprowadzony konkurs pod nazwą: W świecie baśni H.Ch. Andersena. W czytelniczych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów pierwszego etapu edukacyjnego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat twórczości duńskiego pisarza, doskonałą pamięcią, spostrzegawczością, odwagą oraz refleksem. Bezapelacyjnie, reprezentanci klasy Ib - Julia Bagniewska, Michał Gierlicz, Natalia Małek, Aleksander Świątecki okazali się najlepszym zespołem. To im został wręczony laur zwycięstwa. O drugie miejsce walczyli uczniowie klasy IIIa, w składzie: Miłosz Maciejewski i Dawid Wodniak oraz IIIc- Zuzanna Strzechmińska, Julia Zelent, Wiktoria Ziemba. W ostatecznym starciu zwyciężyli przedstawiciele klasy III a. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki : Agata Monastyrska-Aleksiuk, Jagoda Kamińska, Żaneta Mazurek.

Tekst: Agata Monastyrska-Aleksiuk, zdjęcia: Jagoda Kamińska