3C uczestniczy w warsztatach ceramicznych

20 maja 2021 roku uczniowie klasy III c uczestniczyli w warsztatach ceramiki unikatowej w Kołobrzegu na ul. Portowej 15.
Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, dlatego też zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, w ogrodzie.
Uczniowie zapoznali się z surowcem jakiem jest glina oraz z jej plastycznością, a także z poszczególnymi etapami procesu wytwórczego (przygotowanie gliny, formowanie, suszenie, wypalanie, zdobienie).
Dzieci kreatywnie spędziły ten dzień i bardzo przyłożyły się do ugniatania gliny i tworzenia prezentów dla swoich rodziców z okazji Święta Rodziny. Powstały arcydzieła sztuki: serca z rodziną, kubki, wazoniki, miseczki, strusie i wiele innych, ciekawych wytworów wyobraźni dzieci.
Zwiedzaliśmy również pracownię, która bardzo podobała się dzieciom. Ogromne wrażenie wywarł na nich duży piec, w którym wypala się glinę.
I tym sposobem uczniowie poznali jedną z technik wytwarzania przedmiotów- ceramikę, z której powstają wyroby otrzymane po wypaleniu odpowiednio uformowanej gliny i zapominany zawód garncarza, wytwarzającego naczynia.
Przepiękna wiśnia japońska pokryta cała kwiatami, która znajduje się w ogrodzie Pani Basi, właścicielki pracowni, zachęcała do zrelaksowania się na leżakach, pobujania na kole i hamaku.
Bardzo miło, twórczo i ciekawie spędziliśmy ten dzień na wspólnym lepieniu prezentu, rozwijając umiejętności manualne, ucząc się cierpliwości i wytrwałości oraz aktywnego działania i myślenia.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Kordas