Spotkanie z leśnikiem

Dnia 22.10.2018 r. nasza szkołę odwiedziła pani leśnik Karolina Sciesińska z Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Gościno. W spotkaniu brały udział klasy Vd, IVb, Ic, Vc, IVe, Vb oraz nasze dzieci przedszkolne. Uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazje poczuć zapach lasu i bliskość przyrody dzięki darom lasu przyniesionym przez sympatyczną panią instruktor. Dzieci z pierwszej ręki dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach, dając uczniom szanse do zadawania nurtujących ich pytań, a także przekazał drobne upominki od nadleśnictwa. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką leśną naszych uczniów. Pani leśnik zaprosiła dzieci do odwiedzenia szkółki leśnej i poobserwowania zwierząt w ich środowisku. Dzieci ucieszyły się z zaproszenia i zapewniły, że z radością z niego skorzystają.

informacja: P.Samborski