Projekt międzyklasowy: Nasza idealna Ojczyzna - My tworzymy Państwo

Uczniowie klasy VIId, Vd oraz Ia zmierzyli się z niecodziennym i wyjątkowym zadaniem. Z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości wspólnie odpowiadali na niełatwe  pytania. Wybierali osiem, najważniejszych według nich elementów, z których powinno składać się Państwo. Zastanawiali się, kto powinien rządzić w ich państwie, za co będą odpowiedzialni, o czym będą decydować w przyszłości oraz  jak chcieliby w przyszłości zarządzać budżetem swego państwa. Ustalali również jakie cechy powinien posiadać idealny obywatel. Podsumowaniem pracy było wspólne ustalenie definicji słowa WOLNOŚĆ.

Wszystkim uczniom  podobała się taka współpraca.  Dla pierwszaków była to pierwsza okazja wspólnego rozwiązywania zadań ze starszymi kolegami, a starsi uczniowie starali się stworzyć miłą, naukową  atmosferę traktując młodszych jak partnerów do wspólnego ich rozwiązywania. W toku wspólnej pracy okazało się, że nie tylko starszaki potrafią  mieć zdanie i  odpowiedzi na trudne pytania , ale i najmłodsi mają  również ciekawe i własne pomysły dotyczące państwa, obywateli czy wolności.

Brawo dla wszystkich.

koordynatorki projektu: K.Pokorniecka, I.Kowalczyk, M.Głogowska-Grzywnowicz