Dzień Kropki 2018

Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 8

Od kilku lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej światowej imprezy stała się historia małej dziewczynki Vashti, bohaterki książki Petera Reynoldsa ”The Dot”. Jest to opowieść o nieśmiałym dziecku, które nie wierzy w swoje umiejętności. Pewnego dnia, podczas lekcji nauczycielka prosi uczniów o wykonanie pracy plastycznej. Dziewczynka, zniechęcona brakiem zdolności, stawia na kartce niedbałą kropkę. Jakże wielkie jest jej zdziwienie, kiedy kolejnego dnia odkrywa, że nauczycielka zawiesza jej rysunek tuż nad biurkiem tak, by mogli podziwiać go wszyscy. To zdarzenie inspiruje Vashti nie tylko do tworzenia kolejnych prac, ale przede wszystkim pozwala jej uwierzyć w siebie i odkryć niedostrzegany wcześniej talent.

Nasza Szkoła również pragnie wspierać uczniów, pomagać im odkrywać talenty oraz mocne strony. Dlatego właśnie Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji związanych z obchodami tego dnia. 19 września 2018 w szkole odbył się finał akcji „(Ty)Dzień Kropki”. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje kropkowe prace tworząc „Kropkowe drzewo talentów”, a w trakcie długich przerw uczniowie mogli zmierzyć się z dodatkowymi zadaniami, których główną bohaterką była kropka. Największą popularnością wśród uczniów cieszyła się gra „Poszukiwacze kropek”, która polegała na znalezieniu w szkole hasła, zakodowanego poprzez graficzny kod QR. Uczniowie mogli również robić sobie zdjęcia w kropkowej fotobudce, malować twarze oraz ozdobić kropkowego węża.