Jednostki długości

Uczniowie klasy 4a i 4b na lekcjach matematyki zapoznali się z jednostkami długości. Na początku obejrzeli krótki film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, jakich jednostek długości używali kiedyś ludzie. Poznali między innymi stopę, łokieć. Uświadomili sobie, że w życiu codziennym posługujemy się różnymi jednostkami długości. Podczas zajęć uczniowie tworzyli swoje mapy myśli. Teraz wiedzą, że duże odległości podajemy w kilometrach, na przykład odległości między miastami. Mniejsze w metrach, na przykład długość i szerokość szkolnego boiska. Zajęcia te dały uczniom wiele radości, ale przede wszystkim doprowadziły do wniosków, że pomiary kiedyś były bardzo nierówne i nieprecyzyjne, bo zależały od wielu różnych czynników. Stwierdzili, że cieszą się, iż teraz nie muszą już używać na co dzień takich jednostek.

Iwona Kwaca-Gniza