Pielęgniarka

Dzieci z grupy „ŚWIETLIKI” wraz z panią udały się na wizytę do gabinetu pielęgniarki. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Pielęgniarka Bogusia Antonyk  w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie.
            Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. mierzenie, ważenie, mierznie temperatury.  Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w apteczce którą posiada pani pielęgniarka.
            Przedszkolaki dowiedziały się również jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Spożywanie owoców i warzyw, codzienne spacery i uprawianie sportu.  Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Przygotowała Ewa Krzesińska