Wycieczka do teatru

W ramach innowacji pedagogicznej "Teatr widziany oczami dziecka", dnia 9 marca grupa Motylków razem z Biedronkami udały się na wycieczkę do Teatru Pleciuga w Szczecinie.

Kum i Plum“ to groteska pełna marzeń, szalonych pomysłów, tajemnic i uroku.

Czy myśleliście już o tym, co to jest szczęście? Jak je ugotować? Gdzie je znaleźć? Co jest nam do tego potrzebne? ...a może szczęście znaczy po prostu... marzyć.

Teatr ma w procesie rozwoju społeczno- moralnego dziecka bardzo ważne miejsce. Kontakt ze sztuka daje dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni a także pozwala na przeżywanie przeżyć towarzyszących aktorom razem z nimi. Przedstawienia teatralne mają wpływ na intelekt dziecka. W czasie prezentowanego spektaklu przedszkolak widzi całą gamę barw, świateł i ruchu. Treści zawarte w przedstawieniu mają bardzo istotny wpływ na rozwój psychiczny, umysłowy i moralny, pozwalają dziecku poszerzyć horyzonty umysłowe a także wzbogacić doświadczenia życiowe. Umożliwia mu przeżywanie wzruszeń, gdyż zazwyczaj dziecko utożsamia się z losem bohatera. Te aspekty kształtują wiele pozytywnych cech charakteru tj; wrażliwości estetycznej, moralnej, społecznej.

Teatr jest to miejsce w którym możemy na jednej scenie spotkać szereg ludzkich zachowań, dobrych i złych. Dzieci poznają abstrakcyjne pojęcia tj; dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych.

informacja: M.Baryła