Wizyta w bibliotece

Dnia 02.06.2022r. przedszkolaki wybrały się do biblioteki szkolnej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Bożena, w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt " Karolek w przedszkolu".
Spotkanie odbyło się w serdecznej  i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.
                                                                                         K. Kutkowska, M. Kraczkowska.