Wycieczka do Skansenu Chleba

W dniu 31.05.2022r. dzieci z grup "Biedronki" odbyły wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce. Jest to budynek stylizowany na XIX w. obiekt (pruski mur, strzecha kryta trzciną) wyposażonym w 200-letni piec opalany drewnem.Dzieci wzięły udział w prelekcji, która przeniosła je  w podróż w przeszłość. Przedszkolaki zapoznały się ze sposobem wypieku pieczywa, poznały narzędzia używane w rolnictwie oraz poznały historię piekarnictwa. Dzieci wysłuchały też bajki J.Ch.Andersena "O dziewczynce, która podeptała chleb", a także dowiedziały się co oznacza "szacunek dla chleba".
Największą atrakcją wycieczki było samodzielne formowanie ciasta na chleb , bułki, rogale itp. przez dzieci, które zaraz po upieczeniu, jeszcze cieplutkie i pachnące zabraliśmy ze sobą do domu.

K. Kutkowska, M. Kraczkowska.