Pan Policjant wśród przedszkolaków

W środę, 8 czerwca, grupę „Biedronek” odwiedził   policjant mł.asp. Daniel Kolasiński z Komendy  Powiatowej  Policji w Kołobrzegu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, numerów alarmowych oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci miały okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta. Funkcjonariusz na pamiątkę spotkania odbił na kartce przedszkolakom ich własne odciski palców.

K. Kutkowska