Zerówka z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu

„Zerówka z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu”

14.06.2022r. dzieci z Zerówki odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Oprowadził nas i przeprowadził fascynujące zajęcia edukacyjne znakomity Ogniomistrz, Pan Łukasz Jakimiec.  Dzieci utrwaliły znajomość znaków ewakuacyjnych i zasady zachowania się podczas pożaru. Zobaczyły pokój po pożarze, poznały różne rodzaje pojazdów wyruszających do akcji na lądzie i wodzie, elementy wozu strażackiego oraz sprzęt i strój strażaka. Poznaliśmy zawód strażaka, jego zadania i ogromną rolę jaką pełnią dla ludzi. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość zwiedzania wozu strażackiego od środka oraz pokaz strażaków ruszających do akcji. To były bardzo ekscytujące i pouczające odwiedziny. Zerówka ogromnie dziękuje wszystkim Panom Strażakom za ich trud i bohaterską postawę oraz Panu Łukaszowi za przekazanie wiedzy, pasji do zawodu i mnóstwa pozytywnej energii!

Monika Kraczkowska

Klaudia Sokół